W niedziele 5 sierpnia odbył się Pierwszy Pionkowski Dzień Pszczoły w Bartnym Kącie. Impreza rozpoczęła się rajdem rowerowym. Trasa prowadziła z Pionek przez Jedlnię, gdzie grupa z Pionek połączyła się z tamtejszymi rowerzystami. Wspólnie ruszyli do Puszczy Kozienickiej. Droga przez Stoki doprowadziła ich do nowej kapliczki św. Tekli, którą uroczyście poświęcił ks. Janusz Smerda. Kilka słów o historii św.Tekli opowiedział Marcin Stańczuk z Muzeum Wsi Radomskiej. Rajd ruszył dalej do Kapliczki św. Franciszka. W tymże miejscu elementem o charakterze patriotycznym i kulturowym było posadzenie dębu „Józef" ku upamiętnienia 100-lecia Niepodległości Polski. Dąb sadzili najmłodsi uczestnicy rajdu, szarfę z pamiątkowego kamienia zdjął Wójt Gminy Pionki Mirosław Ziółek i Piotr Kacprzak z-ca dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu.


Uczestnicy Rajdu dotarli do Bartnego Kąta, gdzie po chwili odpoczynku rozpoczęła się polowa msza święta celebrowana przez Ks. Janusza Smerdę i ks. Tomasz Pastuszka. Mszę św. uświetniła gra sygnalistów myśliwskich.

Na koniec mszy św. Nadleśniczy Tomasz Sot podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania imprezy w Bartnym Kącie. Zaprosił uczestników do obejrzenia przygotowanych stoisk wystawowych, ekspozycji uli i ekspozycji roślin. Na każdego czekał gorący posiłek, można było spróbować miodów pochodzących z okolicznych pasiek, na scenie wystąpiły ,,Folklaski" z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1. w Pionkach. Opiekunem grupy jest Monika Płachta - Ruba. Pracownicy Nadleśnictwa opowiedzieli też o ich działaniach w lasach, w tym o projekcie dotyczącym Leśnych Gospodarstw Węglowych.
Organizatorzy chcąc upamiętnić Pierwszy Pionkowski Dzień Pszczoły w Bartnym Kącie wsadzili LIPĘ. Uroczystego wkopania lipy dokonali Nadleśniczy Tomasz Sot, Wójt Gminy Pionki Mirosław Ziółek i Prezes Stowarzyszenia Pszczelarzy Puszczy Kozienickiej Piotr Smolarczyk.

Organizatorami imprezy byli: Nadleśnictwo Kozienice, Stowarzyszenie Pszczelarzy Puszczy Kozienickiej, Miasto Pionki, Gmina Pionki wraz z Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach, Domem Kultury w Pionkach, Towarzystwem Rowerowym - Pionki, Kozienickim Parkiem Krajobrazowym, Muzeum Regionalnym w Kozienicach, parafią w Jedlni i Cecylówce oraz PTTK Kozienice

Impreza była objęta patronatem Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu Andrzeja Matysiaka.

Dziękujemy: Stowarzyszeniu Pszczelarzy Puszczy Kozienickiej za przybliżenie informacji o produkcji miodu i za piękne ekspozycje, pani Joannie Kozłowskiej "P.H.U. "Rosa" za ekspozycję różnych roślin miododajnych, strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej z Jaroszek i z Jedlni , za to że czuwali nad naszym bezpieczeństwem, strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej z Jaroszek i z Jedlni , że czuwali nad naszym bezpieczeństwem.
obejrzyj zdjęcia

 

 

 

Msze Święte

w niedziele:
7:00, 9:00, 12:00, 16:00

w tygodniu:
7.00, 18:00

Ewangelia na dzis

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Sobota 2019-02-23, Wspomnienie Św. Polikarpa, Biskupa i Męczennika
    Mk 9,2-13
    Jezus wziął z sobą Piotra, Jakuba i Jana i zaprowadził ich samych osobno na górę wysoką. Tam przemienił się wobec nich. Jego odzienie stało się lśniąco białe tak, jak żaden wytwórca sukna na ziemi wybielić nie zdoła. I ukazał się im Eliasz z Mojżeszem, którzy rozmawiali z Jezusem. Wtedy Piotr rzekł do Jezusa: „Rabbi, dobrze, że tu jesteśmy; postawimy trzy namioty: jeden dla Ciebie, jeden dla Mojżesza i jeden dla Eliasza”. Nie wiedział bowiem, co należy mówić, tak byli przestraszeni. I zjawił się obłok, osłaniający ich, a z obłoku odezwał się głos: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”. I zaraz potem, gdy się rozejrzeli, nikogo już nie widzieli przy sobie, tylko samego Jezusa. A gdy schodzili z góry, przykazał im, aby nikomu nie rozpowiadali o tym, co widzieli, zanim Syn Człowieczy nie powstanie z martwych. Zachowali to polecenie, rozprawiając tylko między sobą, co znaczy powstać z martwych. I pytali Go: „Czemu uczeni w Piśmie twierdzą, że wpierw musi przyjść Eliasz?” Rzekł im w odpowiedzi: „Istotnie, Eliasz przyjdzie najpierw i naprawi wszystko. Ale jak jest napisane o Synu Człowieczym? Ma On wiele cierpieć i być wzgardzonym. Otóż mówię wam: Eliasz już przyszedł i uczynili mu tak, jak chcieli, jak o nim jest napisane”.
JSN Mico template designed by JoomlaShine.com