W uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, zwaną także Świętem Matki Boskiej Zielnej, na cmentarzu parafialnym w Jedlni, ks.Janusz Smerda, proboszcz parafii św. Mikołaja odprawił mszę świętą w intencji poległych za Ojczyznę i wszystkich zmarłych spoczywających na parafialnym cmentarzu.
Na mszy gościliśmy  misjonarza o. Mirosława Bujaka proboszcza parafii pw.św.Teresy od Dzieciątka Jezus w Doumaintang w Kamerunie, który  w homilii prosił, abyśmy zawsze  pamiętali o swoich najblizszych, którzy juz odeszli z tego świata .

W jego parafii w Kamerunie cały obrządek pogrzebowy zaczyna się i kończy na rodzinnym podwórku. W nawiązaniu do obrządku pogrzebowego w Kamerunie o. Mirosław powiedział o naszym cmentarzu ,,  Wy tutaj macie swoje podwórko i cały rok przychodzicie pod ten  krzyż na waszym cmentarzu, aby modlić się za zmarłych i podziękować   Matce  Boskiej  za łaski nam ofiarowane, za jej opiekę nad każdym z nas".  Na koniec liturgii nastąpiło błogosławieństwo ziół, kwiatów, zbóż i owoców.
Dzień 15 sierpnia jest także rocznicą „Cudu nad Wisłą”, czyli zwycięstwa wojska polskiego nad sowieckimi hordami w 1920 r. Po mszy św. delegacja radnych Gminy Pionki i Stowarzyszenia Jedlnia złożyła kwiaty przy mogile Junaków poległych w czasie II wojny światowej.

obejrzyj zdjęcia


Msze Święte

w niedziele:
7:00, 9:00, 12:00, 16:00

w tygodniu:
7.00, 18:00

Ewangelia na dzis

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Wtorek 2019-06-25, 12. tydz. zwykły
    Mt 7,6.12-14
    Jezus powiedział do swoich uczniów: „Nie dawajcie psom tego co święte i nie rzucajcie swych pereł przed świnie, by ich nie podeptały nogami i obróciwszy się, was nie poszarpały. Wszystko więc, co byście chcieli, żeby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie. Albowiem na tym polega Prawo i Prorocy.
    Wchodźcie przez ciasną bramę. Bo szeroka jest brama i przestronna ta droga, która prowadzi do zguby, a wielu jest takich, którzy przez nią wchodzą. Jakże ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do życia, a mało jest takich, którzy ją znajdują”.
JSN Mico template designed by JoomlaShine.com