W uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, zwaną także Świętem Matki Boskiej Zielnej, na cmentarzu parafialnym w Jedlni, ks.Janusz Smerda, proboszcz parafii św. Mikołaja odprawił mszę świętą w intencji poległych za Ojczyznę i wszystkich zmarłych spoczywających na parafialnym cmentarzu.
Na mszy gościliśmy  misjonarza o. Mirosława Bujaka proboszcza parafii pw.św.Teresy od Dzieciątka Jezus w Doumaintang w Kamerunie, który  w homilii prosił, abyśmy zawsze  pamiętali o swoich najblizszych, którzy juz odeszli z tego świata .

W jego parafii w Kamerunie cały obrządek pogrzebowy zaczyna się i kończy na rodzinnym podwórku. W nawiązaniu do obrządku pogrzebowego w Kamerunie o. Mirosław powiedział o naszym cmentarzu ,,  Wy tutaj macie swoje podwórko i cały rok przychodzicie pod ten  krzyż na waszym cmentarzu, aby modlić się za zmarłych i podziękować   Matce  Boskiej  za łaski nam ofiarowane, za jej opiekę nad każdym z nas".  Na koniec liturgii nastąpiło błogosławieństwo ziół, kwiatów, zbóż i owoców.
Dzień 15 sierpnia jest także rocznicą „Cudu nad Wisłą”, czyli zwycięstwa wojska polskiego nad sowieckimi hordami w 1920 r. Po mszy św. delegacja radnych Gminy Pionki i Stowarzyszenia Jedlnia złożyła kwiaty przy mogile Junaków poległych w czasie II wojny światowej.

obejrzyj zdjęcia


Msze Święte

w niedziele:
7:00, 9:00, 12:00, 16:00

w tygodniu:
7.00, 18:00

Ewangelia na dzis

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Wtorek 2018-10-23, 29. tydz. zwykły
    Łk 12,35-38
    Jezus powiedział do swoich uczniów: „Niech będą przepasane biodra wasze i zapalone pochodnie. A wy podobni do ludzi oczekujących powrotu swego pana z uczty weselnej, aby mu zaraz otworzyć, gdy nadejdzie i zakołacze. Szczęśliwi owi słudzy, których pan zastanie czuwających, gdy nadejdzie. Zaprawdę powiadam wam: Przepasze się i każe im zasiąść do stołu, a obchodząc będzie im usługiwał. Czy o drugiej, czy o trzeciej straży przyjdzie, szczęśliwi oni, gdy ich tak zastanie”.
JSN Mico template designed by JoomlaShine.com