Zakończone żniwa, czas zbierania tego, co zostało posiane i wydało owoce, stały się powodem do radosnego świętowania i wyrażenia wdzięczności Bogu za tegoroczne plony. Tak też było w Parafii św.Mikołaja w Jedlni, gdzie w niedzielę, 26 sierpnia odbyły się Dożynki Parafialne. Uroczystości dożynkowe rozpoczęły się uroczystą eucharystią sprawowaną przez ks. proboszcza Janusza Smerdę i ks. Mieczysława Murawskiego.

Na Mszy św. licznie zgromadzili się mieszkańcy, delegacja z dożynkowym wieńcem z miejscowości Huta, a wśród nich sołtysi, radni z dożynkowym chlebem i koszami dożynkowymi pełnymi pysznych tegorocznych plonów. Następnie po zakończonej Mszy św. uroczysty korowód dożynkowy przeszedł na „Ogrody Plebańskie", gdzie rozpoczęła się druga część uroczystości.

Prowadząca część artystyczną, Pani Karolina Sot-Sosnowska powitała wszystkich gości życząc dobrej zabawy pomimo deszczu. Na scenie zaprezentowały się zespoły:Królewskie Źródła z Jedlni, Raz na Ludowo z Lesiowa, Agat -grupa kabaretowa działająca przy CAL Pionki.
Jak co rok było stoisko wystawowe Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Warszawie Powiatowy Oddział w Radomiu na którym Pan Waldek Witek prezentował owoce i warzywa pracy rolników. Następnie na scenę weszła Kapituła odznaczenia działająca w imieniu Stowarzyszenia „Jedlnia" i par. św. Mikołaja uhonorowała medalem „Angelus Regalis" /królewski anioł / za wytrwałą, ofiarną służbę dla społeczności jedleńskiej Panią Krystynę Czachor i Agnieszkę Mróz. Podczas Dożynek można było skosztować kiełbasek z grilla, pierogów, chleba ze swojskim smalcem, wypieków i owoców przyniesionych przez mieszkańców pobliskich wiosek.

obejrzyj zdjęcia 

 

 

 

Msze Święte

w niedziele:
7:00, 9:00, 12:00, 16:00

w tygodniu:
7.00, 18:00

Ewangelia na dzis

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • 2018-12-16, III Niedziela Adwentu, Niedziela Radości - Gaudete
    Łk 3,10?18
    Gdy Jan nauczał nad Jordanem, pytały go tłumy: „Cóż mamy czynić?”. On im odpowiadał: „Kto ma dwie suknie, niech jedną da temu, który nie ma; a kto ma żywność, niech tak samo czyni”. Przychodzili także celnicy, żeby przyjąć chrzest, i pytali Go: „Nauczycielu, co mamy czynić?”. On im odpowiadał: „Nie pobierajcie nic więcej ponad to, ile wam wyznaczono”. Pytali go też i żołnierze: „A my, co mamy czynić?”. On im odpowiadał: „Nad nikim się nie znęcajcie i nikogo nie uciskajcie, lecz poprzestawajcie na swoim żołdzie”. Gdy więc lud oczekiwał z napięciem i wszyscy snuli domysły w sercach co do Jana, czy nie jest on Mesjaszem, on tak przemówił do wszystkich: „Ja was chrzczę wodą; lecz idzie mocniejszy ode mnie, któremu nie jestem godzien rozwiązać rzemyka u sandałów. On chrzcić was będzie Duchem Świętym i ogniem. Ma On wiejadło w ręku dla oczyszczenia swego omłotu: pszenicę zbierze do spichrza, a plewy spali w ogniu nieugaszonym”. Wiele też innych napomnień dawał ludowi i głosił dobrą nowinę.
JSN Mico template designed by JoomlaShine.com