Zakończone żniwa, czas zbierania tego, co zostało posiane i wydało owoce, stały się powodem do radosnego świętowania i wyrażenia wdzięczności Bogu za tegoroczne plony. Tak też było w Parafii św.Mikołaja w Jedlni, gdzie w niedzielę, 26 sierpnia odbyły się Dożynki Parafialne. Uroczystości dożynkowe rozpoczęły się uroczystą eucharystią sprawowaną przez ks. proboszcza Janusza Smerdę i ks. Mieczysława Murawskiego.

Na Mszy św. licznie zgromadzili się mieszkańcy, delegacja z dożynkowym wieńcem z miejscowości Huta, a wśród nich sołtysi, radni z dożynkowym chlebem i koszami dożynkowymi pełnymi pysznych tegorocznych plonów. Następnie po zakończonej Mszy św. uroczysty korowód dożynkowy przeszedł na „Ogrody Plebańskie", gdzie rozpoczęła się druga część uroczystości.

Prowadząca część artystyczną, Pani Karolina Sot-Sosnowska powitała wszystkich gości życząc dobrej zabawy pomimo deszczu. Na scenie zaprezentowały się zespoły:Królewskie Źródła z Jedlni, Raz na Ludowo z Lesiowa, Agat -grupa kabaretowa działająca przy CAL Pionki.
Jak co rok było stoisko wystawowe Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Warszawie Powiatowy Oddział w Radomiu na którym Pan Waldek Witek prezentował owoce i warzywa pracy rolników. Następnie na scenę weszła Kapituła odznaczenia działająca w imieniu Stowarzyszenia „Jedlnia" i par. św. Mikołaja uhonorowała medalem „Angelus Regalis" /królewski anioł / za wytrwałą, ofiarną służbę dla społeczności jedleńskiej Panią Krystynę Czachor i Agnieszkę Mróz. Podczas Dożynek można było skosztować kiełbasek z grilla, pierogów, chleba ze swojskim smalcem, wypieków i owoców przyniesionych przez mieszkańców pobliskich wiosek.

obejrzyj zdjęcia 

 

 

 

Msze Święte

w niedziele:
7:00, 9:00, 12:00, 16:00

w tygodniu:
7.00, 18:00

Ewangelia na dzis

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Wtorek 2018-10-23, 29. tydz. zwykły
    Łk 12,35-38
    Jezus powiedział do swoich uczniów: „Niech będą przepasane biodra wasze i zapalone pochodnie. A wy podobni do ludzi oczekujących powrotu swego pana z uczty weselnej, aby mu zaraz otworzyć, gdy nadejdzie i zakołacze. Szczęśliwi owi słudzy, których pan zastanie czuwających, gdy nadejdzie. Zaprawdę powiadam wam: Przepasze się i każe im zasiąść do stołu, a obchodząc będzie im usługiwał. Czy o drugiej, czy o trzeciej straży przyjdzie, szczęśliwi oni, gdy ich tak zastanie”.
JSN Mico template designed by JoomlaShine.com