Zakończone żniwa, czas zbierania tego, co zostało posiane i wydało owoce, stały się powodem do radosnego świętowania i wyrażenia wdzięczności Bogu za tegoroczne plony. Tak też było w Parafii św.Mikołaja w Jedlni, gdzie w niedzielę, 26 sierpnia odbyły się Dożynki Parafialne. Uroczystości dożynkowe rozpoczęły się uroczystą eucharystią sprawowaną przez ks. proboszcza Janusza Smerdę i ks. Mieczysława Murawskiego.

Na Mszy św. licznie zgromadzili się mieszkańcy, delegacja z dożynkowym wieńcem z miejscowości Huta, a wśród nich sołtysi, radni z dożynkowym chlebem i koszami dożynkowymi pełnymi pysznych tegorocznych plonów. Następnie po zakończonej Mszy św. uroczysty korowód dożynkowy przeszedł na „Ogrody Plebańskie", gdzie rozpoczęła się druga część uroczystości.

Prowadząca część artystyczną, Pani Karolina Sot-Sosnowska powitała wszystkich gości życząc dobrej zabawy pomimo deszczu. Na scenie zaprezentowały się zespoły:Królewskie Źródła z Jedlni, Raz na Ludowo z Lesiowa, Agat -grupa kabaretowa działająca przy CAL Pionki.
Jak co rok było stoisko wystawowe Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Warszawie Powiatowy Oddział w Radomiu na którym Pan Waldek Witek prezentował owoce i warzywa pracy rolników. Następnie na scenę weszła Kapituła odznaczenia działająca w imieniu Stowarzyszenia „Jedlnia" i par. św. Mikołaja uhonorowała medalem „Angelus Regalis" /królewski anioł / za wytrwałą, ofiarną służbę dla społeczności jedleńskiej Panią Krystynę Czachor i Agnieszkę Mróz. Podczas Dożynek można było skosztować kiełbasek z grilla, pierogów, chleba ze swojskim smalcem, wypieków i owoców przyniesionych przez mieszkańców pobliskich wiosek.

obejrzyj zdjęcia 

 

 

 

Msze Święte

w niedziele:
7:00, 9:00, 12:00, 16:00

w tygodniu:
7.00, 18:00

Ewangelia na dzis

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Wtorek 2019-06-25, 12. tydz. zwykły
    Mt 7,6.12-14
    Jezus powiedział do swoich uczniów: „Nie dawajcie psom tego co święte i nie rzucajcie swych pereł przed świnie, by ich nie podeptały nogami i obróciwszy się, was nie poszarpały. Wszystko więc, co byście chcieli, żeby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie. Albowiem na tym polega Prawo i Prorocy.
    Wchodźcie przez ciasną bramę. Bo szeroka jest brama i przestronna ta droga, która prowadzi do zguby, a wielu jest takich, którzy przez nią wchodzą. Jakże ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do życia, a mało jest takich, którzy ją znajdują”.
JSN Mico template designed by JoomlaShine.com