Zespół Królewskie Źródła był jednym z 15 zespołów, które wystąpiły podczas V Przeglądu  Piosenki Biesianej w Augustowie. Zespół przyłączył się do życzeń z okacji 10 lecia Koła Gospodyń w Augustowie . Jubileusz Koła Gospodyń Wiejskich odbył się w Karczmie u Suchego. Przegląd prowadzili Małgorzata Gonciarz i Grzegorz Sztyber.

Założycielką Koła Gospodyń Wiejskich w Augustowie była Pani Aleksandra Tomaszewska, która wraz z Panią Teresą Domańską była w pierwszym zarządzie. W roku 2014 powołano nowy zarząd, którego prezesem została Pani Bożena Kłosowska, wiceprezesem Pani Agnieszka Sztobryn. Kierownikiem muzycznym jest Pan Grzegorz Sztyber.

W V Przeglądzie Piosenki Biesiadnej „Jesień w Sercu Puszczy'' uczestniczyło 14 zespołów. Jako pierwsi na scenie wystąpili gospodarze Zespół "Półborzanki" z Augustowa witając wszystkich serdecznie. Zaraz po nim wystąpiło czternaście kolejnych Klubów Seniora reprezentujących ziemię radomska, zwoleńską, kozienicką, warecką:

Zespół „Półborzanki" z Augustowa

Klub Seniora „Barwy Życia" z Pionek

Klub Seniora „Złota Jesień" z Kozienic

Klub Seniora „Joanna Tęcza" ze Zwolenia

Klub Seniora „Wrzos" z Garbatki Letnisko

Klub Seniora „Sobótka" z Czarnolasu

Klub Seniora „Kontrast" z Pionek

Klub Seniora „Senior" z Radomia

Klub Seniora „Złoty Wiek " z Warki

Klub Seniora „Promyk Nadziei" z Pionek

Klub Seniora „Pogodna Jesień" ze Zwolenia

Klub Seniora „Królewskie Źródła" z Jedlni

Klub Seniora „Sycyna" z Sycyny

Klub Seniora „Melodia" z Magnuszewa

Klub Seniora „Relaks" z Kozienic

W jubileuszu uczestniczyli Ksiądz proboszcz parafii św. Mikołaja w Jedlni ks. Janusz Smerda,  Przewodniczący Rady Gminy Pionki Pan Tomasz Wróbel, Radny Gminy Pionki Pan Piotr Gębczyk, Prezes GKS Królewskich Jedlni Jan Gębczyk.

Każdy zespół został nagrodzony stratuetką i upominkiem ufundowanym przez Gminę Pionki. Występom towarzyszyły tańce i kolorowe stroje, a muzyka prezentowana przez występujące zespoły porwała do wspólnej zabawy i śpiewu zgromadzonych gości. Na koniec cała sala zaśpiewała 100 lat dla Koła Gospodyń i poczęstowała się pysznym tortem.

poniżej fotorelacja V Przegladu Piosenki Biesiadnej i 10 lecia Koła Gospodyń Wiejskich w Augustowie -autor Grażyna Rojek
obejrzyj wszystkie zdjęcia

 

 

Msze Święte

w niedziele:
7:00, 9:00, 12:00, 16:00

w tygodniu:
7.00, 18:00

Ewangelia na dzis

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Środa 2018-12-19, Adwent
    Łk 1,5-25
    Za czasów Heroda, króla Judei, żył pewien kapłan, imieniem Zachariasz, z oddziału Abiasza. Miał on żonę z rodu Aarona, a na imię było jej Elżbieta. Oboje byli sprawiedliwi wobec Boga i postępowali nienagannie według wszystkich przykazań i przepisów Pańskich. Nie mieli jednak dziecka, ponieważ Elżbieta była niepłodna; oboje zaś byli już posunięci w latach. Kiedy Zachariasz w wyznaczonej dla swego oddziału kolei pełnił służbę kapłańską przed Bogiem, jemu zgodnie ze zwyczajem kapłańskim przypadł los, żeby wejść do przybytku Pańskiego i złożyć ofiarę kadzenia. A cały lud modlił się na zewnątrz w czasie kadzenia. Naraz ukazał mu się anioł Pański, stojący po prawej stronie ołtarza kadzenia. Przeraził się na ten widok Zachariasz i strach padł na niego. Lecz anioł rzekł do niego: „Nie bój się, Zachariaszu; twoja prośba została wysłuchana: żona twoja Elżbieta urodzi ci syna, któremu nadasz imię Jan. Będzie to dla ciebie radość i wesele; i wielu z jego narodzenia cieszyć się będzie. Będzie bowiem wielki w oczach Pana; wina i sycery pić nie będzie i już w łonie matki napełniony będzie Duchem Świętym. Wielu spośród dzieci Izraela nawróci do Pana, Boga ich; on sam pójdzie przed Nim w duchu i mocy Eliasza, żeby serca ojców nakłonić ku dzieciom, a nieposłusznych do usposobienia sprawiedliwych, by przygotować Panu lud doskonały”. Na to rzekł Zachariasz do anioła: „Po czym to poznam? Bo ja jestem już stary i moja żona jest w podeszłym wieku”. Odpowiedział mu anioł: „Ja jestem Gabriel, który stoję przed Bogiem. A zostałem posłany, aby mówić z tobą i oznajmić ci tę wieść radosną. A oto będziesz niemy i nie będziesz mógł mówić aż do dnia, w którym się to stanie, bo nie uwierzyłeś moim słowom, które się spełnią w swoim czasie”. Lud tymczasem czekał na Zachariasza. I dziwił się, że tak długo zatrzymuje się w przybytku. Kiedy wyszedł, nie mógł do nich mówić i zrozumieli, że miał widzenie w przybytku. On zaś dawał im znaki i pozostał niemy. A gdy upłynęły dni jego posługi kapłańskiej, powrócił do swego domu. Potem żona jego, Elżbieta, poczęła i pozostawała w ukryciu przez pięć miesięcy i mówiła: „Tak uczynił mi Pan wówczas, kiedy wejrzał łaskawie i zdjął ze mnie hańbę w oczach ludzi”.
JSN Mico template designed by JoomlaShine.com