Zespół Królewskie Źródła był jednym z 15 zespołów, które wystąpiły podczas V Przeglądu  Piosenki Biesianej w Augustowie. Zespół przyłączył się do życzeń z okacji 10 lecia Koła Gospodyń w Augustowie . Jubileusz Koła Gospodyń Wiejskich odbył się w Karczmie u Suchego. Przegląd prowadzili Małgorzata Gonciarz i Grzegorz Sztyber.

Założycielką Koła Gospodyń Wiejskich w Augustowie była Pani Aleksandra Tomaszewska, która wraz z Panią Teresą Domańską była w pierwszym zarządzie. W roku 2014 powołano nowy zarząd, którego prezesem została Pani Bożena Kłosowska, wiceprezesem Pani Agnieszka Sztobryn. Kierownikiem muzycznym jest Pan Grzegorz Sztyber.

W V Przeglądzie Piosenki Biesiadnej „Jesień w Sercu Puszczy'' uczestniczyło 14 zespołów. Jako pierwsi na scenie wystąpili gospodarze Zespół "Półborzanki" z Augustowa witając wszystkich serdecznie. Zaraz po nim wystąpiło czternaście kolejnych Klubów Seniora reprezentujących ziemię radomska, zwoleńską, kozienicką, warecką:

Zespół „Półborzanki" z Augustowa

Klub Seniora „Barwy Życia" z Pionek

Klub Seniora „Złota Jesień" z Kozienic

Klub Seniora „Joanna Tęcza" ze Zwolenia

Klub Seniora „Wrzos" z Garbatki Letnisko

Klub Seniora „Sobótka" z Czarnolasu

Klub Seniora „Kontrast" z Pionek

Klub Seniora „Senior" z Radomia

Klub Seniora „Złoty Wiek " z Warki

Klub Seniora „Promyk Nadziei" z Pionek

Klub Seniora „Pogodna Jesień" ze Zwolenia

Klub Seniora „Królewskie Źródła" z Jedlni

Klub Seniora „Sycyna" z Sycyny

Klub Seniora „Melodia" z Magnuszewa

Klub Seniora „Relaks" z Kozienic

W jubileuszu uczestniczyli Ksiądz proboszcz parafii św. Mikołaja w Jedlni ks. Janusz Smerda,  Przewodniczący Rady Gminy Pionki Pan Tomasz Wróbel, Radny Gminy Pionki Pan Piotr Gębczyk, Prezes GKS Królewskich Jedlni Jan Gębczyk.

Każdy zespół został nagrodzony stratuetką i upominkiem ufundowanym przez Gminę Pionki. Występom towarzyszyły tańce i kolorowe stroje, a muzyka prezentowana przez występujące zespoły porwała do wspólnej zabawy i śpiewu zgromadzonych gości. Na koniec cała sala zaśpiewała 100 lat dla Koła Gospodyń i poczęstowała się pysznym tortem.

poniżej fotorelacja V Przegladu Piosenki Biesiadnej i 10 lecia Koła Gospodyń Wiejskich w Augustowie -autor Grażyna Rojek
obejrzyj wszystkie zdjęcia

 

 

Msze Święte

w niedziele:
7:00, 9:00, 12:00, 16:00

w tygodniu:
7.00, 18:00

Ewangelia na dzis

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Sobota 2019-02-23, Wspomnienie Św. Polikarpa, Biskupa i Męczennika
    Mk 9,2-13
    Jezus wziął z sobą Piotra, Jakuba i Jana i zaprowadził ich samych osobno na górę wysoką. Tam przemienił się wobec nich. Jego odzienie stało się lśniąco białe tak, jak żaden wytwórca sukna na ziemi wybielić nie zdoła. I ukazał się im Eliasz z Mojżeszem, którzy rozmawiali z Jezusem. Wtedy Piotr rzekł do Jezusa: „Rabbi, dobrze, że tu jesteśmy; postawimy trzy namioty: jeden dla Ciebie, jeden dla Mojżesza i jeden dla Eliasza”. Nie wiedział bowiem, co należy mówić, tak byli przestraszeni. I zjawił się obłok, osłaniający ich, a z obłoku odezwał się głos: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”. I zaraz potem, gdy się rozejrzeli, nikogo już nie widzieli przy sobie, tylko samego Jezusa. A gdy schodzili z góry, przykazał im, aby nikomu nie rozpowiadali o tym, co widzieli, zanim Syn Człowieczy nie powstanie z martwych. Zachowali to polecenie, rozprawiając tylko między sobą, co znaczy powstać z martwych. I pytali Go: „Czemu uczeni w Piśmie twierdzą, że wpierw musi przyjść Eliasz?” Rzekł im w odpowiedzi: „Istotnie, Eliasz przyjdzie najpierw i naprawi wszystko. Ale jak jest napisane o Synu Człowieczym? Ma On wiele cierpieć i być wzgardzonym. Otóż mówię wam: Eliasz już przyszedł i uczynili mu tak, jak chcieli, jak o nim jest napisane”.
JSN Mico template designed by JoomlaShine.com