Zespół Królewskie Źródła był jednym z 15 zespołów, które wystąpiły podczas V Przeglądu  Piosenki Biesianej w Augustowie. Zespół przyłączył się do życzeń z okacji 10 lecia Koła Gospodyń w Augustowie . Jubileusz Koła Gospodyń Wiejskich odbył się w Karczmie u Suchego. Przegląd prowadzili Małgorzata Gonciarz i Grzegorz Sztyber.

Założycielką Koła Gospodyń Wiejskich w Augustowie była Pani Aleksandra Tomaszewska, która wraz z Panią Teresą Domańską była w pierwszym zarządzie. W roku 2014 powołano nowy zarząd, którego prezesem została Pani Bożena Kłosowska, wiceprezesem Pani Agnieszka Sztobryn. Kierownikiem muzycznym jest Pan Grzegorz Sztyber.

W V Przeglądzie Piosenki Biesiadnej „Jesień w Sercu Puszczy'' uczestniczyło 14 zespołów. Jako pierwsi na scenie wystąpili gospodarze Zespół "Półborzanki" z Augustowa witając wszystkich serdecznie. Zaraz po nim wystąpiło czternaście kolejnych Klubów Seniora reprezentujących ziemię radomska, zwoleńską, kozienicką, warecką:

Zespół „Półborzanki" z Augustowa

Klub Seniora „Barwy Życia" z Pionek

Klub Seniora „Złota Jesień" z Kozienic

Klub Seniora „Joanna Tęcza" ze Zwolenia

Klub Seniora „Wrzos" z Garbatki Letnisko

Klub Seniora „Sobótka" z Czarnolasu

Klub Seniora „Kontrast" z Pionek

Klub Seniora „Senior" z Radomia

Klub Seniora „Złoty Wiek " z Warki

Klub Seniora „Promyk Nadziei" z Pionek

Klub Seniora „Pogodna Jesień" ze Zwolenia

Klub Seniora „Królewskie Źródła" z Jedlni

Klub Seniora „Sycyna" z Sycyny

Klub Seniora „Melodia" z Magnuszewa

Klub Seniora „Relaks" z Kozienic

W jubileuszu uczestniczyli Ksiądz proboszcz parafii św. Mikołaja w Jedlni ks. Janusz Smerda,  Przewodniczący Rady Gminy Pionki Pan Tomasz Wróbel, Radny Gminy Pionki Pan Piotr Gębczyk, Prezes GKS Królewskich Jedlni Jan Gębczyk.

Każdy zespół został nagrodzony stratuetką i upominkiem ufundowanym przez Gminę Pionki. Występom towarzyszyły tańce i kolorowe stroje, a muzyka prezentowana przez występujące zespoły porwała do wspólnej zabawy i śpiewu zgromadzonych gości. Na koniec cała sala zaśpiewała 100 lat dla Koła Gospodyń i poczęstowała się pysznym tortem.

poniżej fotorelacja V Przegladu Piosenki Biesiadnej i 10 lecia Koła Gospodyń Wiejskich w Augustowie -autor Grażyna Rojek
obejrzyj wszystkie zdjęcia

 

 

Msze Święte

w niedziele:
7:00, 9:00, 12:00, 16:00

w tygodniu:
7.00, 18:00

Ewangelia na dzis

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Wtorek 2018-10-23, 29. tydz. zwykły
    Łk 12,35-38
    Jezus powiedział do swoich uczniów: „Niech będą przepasane biodra wasze i zapalone pochodnie. A wy podobni do ludzi oczekujących powrotu swego pana z uczty weselnej, aby mu zaraz otworzyć, gdy nadejdzie i zakołacze. Szczęśliwi owi słudzy, których pan zastanie czuwających, gdy nadejdzie. Zaprawdę powiadam wam: Przepasze się i każe im zasiąść do stołu, a obchodząc będzie im usługiwał. Czy o drugiej, czy o trzeciej straży przyjdzie, szczęśliwi oni, gdy ich tak zastanie”.
JSN Mico template designed by JoomlaShine.com