Orkiestra Dęta „Boni Angeli" działając w stowarzyszeniu od 10 lat swoją grą ubogaca wiele imprez Gminy Pionki. Podsumowanie i uczczenie tej rocznicy powstania miało miejsce w piątek 5 października 2018 roku. Uroczystość rozpoczeła msza św. w kościele św. Mikołaja w Jedlni i różaniec prowadzony przez młodzież.

Dzięki uprzejmości sponsora p. Krzysztofa Amanowicza, który autokarem przewiózł dzieci i zaproszonych gości rozpoczęliśmy ciąg dalszy obchodów Jubileuszu 10-lecia w Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach. Orkiestra dała piękny pokaz swoich umiejętności pod batutą pana Zbigniewa Bidzińskiego, kapelmistrza od 2011 roku.

 

Historię powstania orkiestry przybliżył ksiądz Janusz Smerda pomysłodawca i jej założyciel proboszcz parafii pw. św. Mikołaja w Jedlni.

Uroczystość rozpoczęliśmy polonezem z filmu „Pan Tadeusz" pozostałą część koncertu wypełniły utwory „Danny Boy", „ Ob-la-di, ob-la-da" „ czy „Lipka". Młodzież zaprezentowała swoje umiejętności gry i śpiewu za co otrzymywała głośne brawa na stojąco.

Część kolejną koncertu rozpoczął gospodarz Gminy Pionki wójt Mirosław Ziółek, który z okazji jubileuszu 10 -lecia przekazał na rzecz Stowarzyszenia Orkiestry Dętej"Boni Angeli" czek na kwotę 2.000 zł. Olbrzymią niespodzianką i zarazem zobowiązującym wyróżnieniem było otrzymanie Medalu" Zasłużony dla Powiatu Radomskiego" z rąk Przewodniczącej Kapituły Pani Teresy Bartosiewicz. Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Jedlni p.Grzegorz Abramowicz oraz p. Jolanta Mazur dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Jaroszkach wraz z Gronem Pedagogicznym złożyli ciepłe życzenia i gratulacje z okazji Jubileuszu 10-lecia oraz zadbali o regenerację sił dla grającej młodzieży w postaci kosza słodyczy.

Rada Gminy Pionki z Przewodniczącym p. Tomaszem Wróblem przekazali wyrazy uznania dla dorobku twórczego kultywującego tradycje ludowe i patriotyczne naszego regionu z życzeniami dalszego sukcesu i wytrwałości w realizacji zamierzeń zapisane w postaci grawertonu.

Zaprzyjaźniony zespół „Królewskie Źródła" z panią Krystyną Czachor na czele przedstawił prezent słowno-muzyczny, którego walory artystyczne doceniła publiczność. Czas na podziękowania dla naszych sponsorów-ogłosiła prowadząca koncert p. Karolina Sot-Sosnowska- wyczytując: Gmina Pionki, Starostwo Powiatowe w Radomiu, Miasto Pionki, ks. Janusz Smerda, Inter Irex p. Irena Nalewajko, przewozy autokarowe p. Krzysztof Amanowicz, RADMARC Mariusz Cubala cukiernia, CAL Pionki z dyrektorem p. Marcinem Alotem, Poligrafia p. Paweł Król, Dwór Jakuba p. Barbara Rakowska, Zakłady Drzewne p. Stefan Grzywacz, Zakłady Drzewne p. Wiesław Deja, BEFA Radom lakierowanie proszkowe, „Zacisze" p. Jadwiga Warchoł, Stowarzyszenie Centrum Młodzieży „Arka"
w Radomiu, Bank Spółdzielczy w Pionkach, Bar Smak Pionki, p. Paweł Deja.

W trakcie przerwy goście mięli możliwość degustacji ciast pieczonych przez rodziców dzieci grających w orkiestrze, obejrzenia kroniki oraz dokonania w niej pamiątkowego wpisu.

Drugą część koncertu rozpoczęliśmy utworem „ Czardasz" oraz „ My Way". Niespodzianką było wykonanie utworu „Przez twe oczy zielone" przez p. Marcina Alota i p. Zbyszka Bidzińskiego. Publiczność bawiła się świetnie angażując się w śpiew i zabawę. „Wisienką na torcie" jak określiła nasza zapowiadająca p. Karolina był udział orkiestry w nagraniach filmu „Klecha" i przygoda z tym związana, której nie zapomnimy do końca życia. To niezwykłe dla nas wydarzenie przybliżył uczestnikom koncertu reżyser p. Jacek Gwizdała, prezentując zwiastun filmu nagrodzony głośnymi brawami. Koniec obchodów 10-lecia zwieńczyło wspólne zaśpiewanie utworu „Gdy strumyk płynie z wolna".

W utrwaleniu tego niezwykłego wydarzenia pomogli nam redaktorzy strony Gminy Pionki p. Grażyna Rojek, p. Danuta Szegda-Pestka gazeta „Nasza Jedlnia" oraz „Nad Zagożdżonką" p. Roman Fido.

Szczególne podziękowania składamy na ręce dyrektora CAL Pionki p. Marcina Alota i jego współpracowników za pomoc przy organizacji jubileuszu orkiestry.

Jesteśmy bardzo wdzięczni rodzicom dzieci grających w orkiestrze, których bezinteresowna pomoc i zaangażowanie jest nieocenione. Składamy serdeczne podziękowania naszym sympatykom i przyjaciołom za wsparcie, dobre słowo i trwanie w naszym rozwoju.

Na kolejne spotkanie z Orkiestrą Dętą „Boni Angeli" zapraszamy 22 listopada 2018 roku do kościoła pw.św. Mikołaja w Jedlni na koncert muzyki sakralnej wielbiący św. Cecylię patronkę chórzystów, lutników, muzyków,organistów i zespołów wokalno-muzycznych.

Do zobaczenia

Stowarzyszenie Orkiestry Dętej „Boni Angeli"

obejrzyj zdjęcia -autor G.Rojek

Msze Święte

w niedziele:
7:00, 9:00, 12:00, 16:00

w tygodniu:
7.00, 18:00

Ewangelia na dzis

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Wtorek 2019-06-25, 12. tydz. zwykły
    Mt 7,6.12-14
    Jezus powiedział do swoich uczniów: „Nie dawajcie psom tego co święte i nie rzucajcie swych pereł przed świnie, by ich nie podeptały nogami i obróciwszy się, was nie poszarpały. Wszystko więc, co byście chcieli, żeby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie. Albowiem na tym polega Prawo i Prorocy.
    Wchodźcie przez ciasną bramę. Bo szeroka jest brama i przestronna ta droga, która prowadzi do zguby, a wielu jest takich, którzy przez nią wchodzą. Jakże ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do życia, a mało jest takich, którzy ją znajdują”.
JSN Mico template designed by JoomlaShine.com