Orkiestra Dęta „Boni Angeli" działając w stowarzyszeniu od 10 lat swoją grą ubogaca wiele imprez Gminy Pionki. Podsumowanie i uczczenie tej rocznicy powstania miało miejsce w piątek 5 października 2018 roku. Uroczystość rozpoczeła msza św. w kościele św. Mikołaja w Jedlni i różaniec prowadzony przez młodzież.

Dzięki uprzejmości sponsora p. Krzysztofa Amanowicza, który autokarem przewiózł dzieci i zaproszonych gości rozpoczęliśmy ciąg dalszy obchodów Jubileuszu 10-lecia w Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach. Orkiestra dała piękny pokaz swoich umiejętności pod batutą pana Zbigniewa Bidzińskiego, kapelmistrza od 2011 roku.

 

Historię powstania orkiestry przybliżył ksiądz Janusz Smerda pomysłodawca i jej założyciel proboszcz parafii pw. św. Mikołaja w Jedlni.

Uroczystość rozpoczęliśmy polonezem z filmu „Pan Tadeusz" pozostałą część koncertu wypełniły utwory „Danny Boy", „ Ob-la-di, ob-la-da" „ czy „Lipka". Młodzież zaprezentowała swoje umiejętności gry i śpiewu za co otrzymywała głośne brawa na stojąco.

Część kolejną koncertu rozpoczął gospodarz Gminy Pionki wójt Mirosław Ziółek, który z okazji jubileuszu 10 -lecia przekazał na rzecz Stowarzyszenia Orkiestry Dętej"Boni Angeli" czek na kwotę 2.000 zł. Olbrzymią niespodzianką i zarazem zobowiązującym wyróżnieniem było otrzymanie Medalu" Zasłużony dla Powiatu Radomskiego" z rąk Przewodniczącej Kapituły Pani Teresy Bartosiewicz. Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Jedlni p.Grzegorz Abramowicz oraz p. Jolanta Mazur dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Jaroszkach wraz z Gronem Pedagogicznym złożyli ciepłe życzenia i gratulacje z okazji Jubileuszu 10-lecia oraz zadbali o regenerację sił dla grającej młodzieży w postaci kosza słodyczy.

Rada Gminy Pionki z Przewodniczącym p. Tomaszem Wróblem przekazali wyrazy uznania dla dorobku twórczego kultywującego tradycje ludowe i patriotyczne naszego regionu z życzeniami dalszego sukcesu i wytrwałości w realizacji zamierzeń zapisane w postaci grawertonu.

Zaprzyjaźniony zespół „Królewskie Źródła" z panią Krystyną Czachor na czele przedstawił prezent słowno-muzyczny, którego walory artystyczne doceniła publiczność. Czas na podziękowania dla naszych sponsorów-ogłosiła prowadząca koncert p. Karolina Sot-Sosnowska- wyczytując: Gmina Pionki, Starostwo Powiatowe w Radomiu, Miasto Pionki, ks. Janusz Smerda, Inter Irex p. Irena Nalewajko, przewozy autokarowe p. Krzysztof Amanowicz, RADMARC Mariusz Cubala cukiernia, CAL Pionki z dyrektorem p. Marcinem Alotem, Poligrafia p. Paweł Król, Dwór Jakuba p. Barbara Rakowska, Zakłady Drzewne p. Stefan Grzywacz, Zakłady Drzewne p. Wiesław Deja, BEFA Radom lakierowanie proszkowe, „Zacisze" p. Jadwiga Warchoł, Stowarzyszenie Centrum Młodzieży „Arka"
w Radomiu, Bank Spółdzielczy w Pionkach, Bar Smak Pionki, p. Paweł Deja.

W trakcie przerwy goście mięli możliwość degustacji ciast pieczonych przez rodziców dzieci grających w orkiestrze, obejrzenia kroniki oraz dokonania w niej pamiątkowego wpisu.

Drugą część koncertu rozpoczęliśmy utworem „ Czardasz" oraz „ My Way". Niespodzianką było wykonanie utworu „Przez twe oczy zielone" przez p. Marcina Alota i p. Zbyszka Bidzińskiego. Publiczność bawiła się świetnie angażując się w śpiew i zabawę. „Wisienką na torcie" jak określiła nasza zapowiadająca p. Karolina był udział orkiestry w nagraniach filmu „Klecha" i przygoda z tym związana, której nie zapomnimy do końca życia. To niezwykłe dla nas wydarzenie przybliżył uczestnikom koncertu reżyser p. Jacek Gwizdała, prezentując zwiastun filmu nagrodzony głośnymi brawami. Koniec obchodów 10-lecia zwieńczyło wspólne zaśpiewanie utworu „Gdy strumyk płynie z wolna".

W utrwaleniu tego niezwykłego wydarzenia pomogli nam redaktorzy strony Gminy Pionki p. Grażyna Rojek, p. Danuta Szegda-Pestka gazeta „Nasza Jedlnia" oraz „Nad Zagożdżonką" p. Roman Fido.

Szczególne podziękowania składamy na ręce dyrektora CAL Pionki p. Marcina Alota i jego współpracowników za pomoc przy organizacji jubileuszu orkiestry.

Jesteśmy bardzo wdzięczni rodzicom dzieci grających w orkiestrze, których bezinteresowna pomoc i zaangażowanie jest nieocenione. Składamy serdeczne podziękowania naszym sympatykom i przyjaciołom za wsparcie, dobre słowo i trwanie w naszym rozwoju.

Na kolejne spotkanie z Orkiestrą Dętą „Boni Angeli" zapraszamy 22 listopada 2018 roku do kościoła pw.św. Mikołaja w Jedlni na koncert muzyki sakralnej wielbiący św. Cecylię patronkę chórzystów, lutników, muzyków,organistów i zespołów wokalno-muzycznych.

Do zobaczenia

Stowarzyszenie Orkiestry Dętej „Boni Angeli"

obejrzyj zdjęcia -autor G.Rojek

Msze Święte

w niedziele:
7:00, 9:00, 12:00, 16:00

w tygodniu:
7.00, 18:00

Ewangelia na dzis

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Środa 2018-12-19, Adwent
    Łk 1,5-25
    Za czasów Heroda, króla Judei, żył pewien kapłan, imieniem Zachariasz, z oddziału Abiasza. Miał on żonę z rodu Aarona, a na imię było jej Elżbieta. Oboje byli sprawiedliwi wobec Boga i postępowali nienagannie według wszystkich przykazań i przepisów Pańskich. Nie mieli jednak dziecka, ponieważ Elżbieta była niepłodna; oboje zaś byli już posunięci w latach. Kiedy Zachariasz w wyznaczonej dla swego oddziału kolei pełnił służbę kapłańską przed Bogiem, jemu zgodnie ze zwyczajem kapłańskim przypadł los, żeby wejść do przybytku Pańskiego i złożyć ofiarę kadzenia. A cały lud modlił się na zewnątrz w czasie kadzenia. Naraz ukazał mu się anioł Pański, stojący po prawej stronie ołtarza kadzenia. Przeraził się na ten widok Zachariasz i strach padł na niego. Lecz anioł rzekł do niego: „Nie bój się, Zachariaszu; twoja prośba została wysłuchana: żona twoja Elżbieta urodzi ci syna, któremu nadasz imię Jan. Będzie to dla ciebie radość i wesele; i wielu z jego narodzenia cieszyć się będzie. Będzie bowiem wielki w oczach Pana; wina i sycery pić nie będzie i już w łonie matki napełniony będzie Duchem Świętym. Wielu spośród dzieci Izraela nawróci do Pana, Boga ich; on sam pójdzie przed Nim w duchu i mocy Eliasza, żeby serca ojców nakłonić ku dzieciom, a nieposłusznych do usposobienia sprawiedliwych, by przygotować Panu lud doskonały”. Na to rzekł Zachariasz do anioła: „Po czym to poznam? Bo ja jestem już stary i moja żona jest w podeszłym wieku”. Odpowiedział mu anioł: „Ja jestem Gabriel, który stoję przed Bogiem. A zostałem posłany, aby mówić z tobą i oznajmić ci tę wieść radosną. A oto będziesz niemy i nie będziesz mógł mówić aż do dnia, w którym się to stanie, bo nie uwierzyłeś moim słowom, które się spełnią w swoim czasie”. Lud tymczasem czekał na Zachariasza. I dziwił się, że tak długo zatrzymuje się w przybytku. Kiedy wyszedł, nie mógł do nich mówić i zrozumieli, że miał widzenie w przybytku. On zaś dawał im znaki i pozostał niemy. A gdy upłynęły dni jego posługi kapłańskiej, powrócił do swego domu. Potem żona jego, Elżbieta, poczęła i pozostawała w ukryciu przez pięć miesięcy i mówiła: „Tak uczynił mi Pan wówczas, kiedy wejrzał łaskawie i zdjął ze mnie hańbę w oczach ludzi”.
JSN Mico template designed by JoomlaShine.com