Kościół wspomina 22 listopada św. Cecylię, która zginęła śmiercią męczeńską. Kult św. Cecylii szeroko się rozpowszechnił, a od czasów średniowiecza jest patronką muzyki kościelnej. Z tej okazji parafia św. Mikołaja w Jedlni z księdzem proboszczem Januszem Smerdą oraz Stowarzyszenie Orkiestry Dętej „Boni Angeli" zorganizowali koncert "Muzyczne uwielbienie ze św. Cecylią". Rozpoczął się o godz. 18.

Grała Orkiestra „Boni Angeli" pod dyrekcją Zbigniewa Bidzińskiego. Chór Akademicki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego pod dyrekcją Agnieszki Kobierskiej zaprezentował swoje umiejętności w towarzyszeniu orkiestry Boni Angeli. Solo śpiewała sopranistka Katarzyna Bochyńska - Wojdył oraz Agnieszka Szarpak. Na gitarze grał i realizował dźwięk Jacek Charzewski. Całość poprowadziła Karolina Sot - Sosnowska, która również udzieliła swego głosu. Mogliśmy wysłuchać 16 utworów m.in. Laudate Dominum, Panis Angelicus, Ave Maria, Pie Jesu, Panie przyjdź, Czego chcesz od nas Panie, Adagio. Na finał przygotowana została Rota, którą wykonali wszyscy zgromadzeni w kościele, bo mamy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Patronat honorowy i wsparcie finansowe nad koncertem objął Powiat Radomski. Patronem medialnym wydarzenia była Gmina Pionki. Było to niezwykłe spotkanie z muzyką sakralną w pięknej aranżacji, a słuchacze w kilku momentach aktywnie uczestniczyli w wykonywanych utworach. Organizatorzy składają podziękowanie osobom, które odpowiedziały na zaproszenie swoją obecnością. Wyrażamy wdzięczność rodzicom dzieci grających w orkiestrze, którzy zorganizowali poczęstunek dla wykonawców koncertu. Szczególne wyrazy wdzięczności dla gospodarza miejsca ks. Janusza Smerdy.

autor tekstu.Orkiestra Boni Angeli
obejrzyj zdjęcia

 obejrzyj fragmenty koncertu
Pierwszy
Drugi
Trzeci
Czwarty

Msze Święte

w niedziele:
7:00, 9:00, 12:00, 16:00

w tygodniu:
7.00, 18:00

Ewangelia na dzis

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Wtorek 2019-01-22, 2. tydz. zwykły
    Mk 2,23-28
    Pewnego razu, gdy Jezus przechodził w szabat wśród zbóż, uczniowie Jego zaczęli po drodze zrywać kłosy. Na to faryzeusze rzekli do Niego: „Patrz, czemu oni robią w szabat to, czego nie wolno?”. On im odpowiedział: „Czy nigdy nie czytaliście, co uczynił Dawid, kiedy znalazł się w potrzebie, i był głodny on i jego towarzysze? Jak wszedł do domu Bożego za Abiatara, najwyższego kapłana, i jadł chleby pokładne, które tylko kapłanom jeść wolno; i dał również swoim towarzyszom”. I dodał: „To szabat został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu. Zatem Syn Człowieczy jest panem szabatu”.
JSN Mico template designed by JoomlaShine.com