W piątek 04 stycznia 2019 r. o godz. 17.00 w Centrum Ewangelizacyjnym Zacisze w Jedlni przy wigilijnym stole spotkali się najmłodsi piłkarze, tenisiści, piłkarze klasy „A" Gminnego Klubu Sportowego „Królewscy" Jedlnia oraz jego sympatycy, sponsorzy, radni Gminy Pionki.

Uroczystego otwarcia dokonała młodzież z klasy VIII ze Szkoły Podstawowej w Jaroszkach - przedstawiając nowoczesną wersję jasełek, pod przewodnictwem ks. wikariusza Jarosława Grabka, następnie Michalina Sosnowska umiliła wspólnie spędzony czas swoim występem.

 

Po przedstawieniu artystycznym życzenia wszystkim obecnym złożyli ks. proboszcz Janusz Smerda, Wójt Gminy Pionki Mirosław Ziółek w imieniu swoim jak i całego samorządu Gminy, Pani Grażyna Pachocka przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Zdrowia,
Przewodniczący Rady Gminy Pionki Dariusz Gonciarz, radni: Sebastian Sałek, Piotr Gębczyk, Tomasz Wróbel, Piotr Krakowiak, Prezes Klubu Jan Gębczyk życząc zdrowia i wytrwałości wszystkim sportowcom, rodzicom i opiekunom w Nowym Roku - 2019.

Przy akompaniamencie pięknych kolęd wszyscy uczestnicy spotkania łamali się opłatkiem i składali sobie życzenia.

autor tekstu.Robert Potacki


obejrzyj zdjęcia album 1 -autor Andrzej Wójcik

obejrzyj zdjęcia album 2-autor Grażyna Rojek

 

 

Msze Święte

w niedziele:
7:00, 9:00, 12:00, 16:00

w tygodniu:
7.00, 18:00

Ewangelia na dzis

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • 2019-03-24, 3. Niedziela Wielkiego Postu
    Łk 13,1-9
    W tym czasie przyszli niektórzy i donieśli Jezusowi o Galilejczykach, których krew Piłat zmieszał z krwią ich ofiar. Jezus im odpowiedział: ”Czyż myślicie, że ci Galilejczycy byli większymi grzesznikami niż inni mieszkańcy Galilei, że to ucierpieli? Bynajmniej, powiadam wam; lecz jeśli się nie nawrócicie, wszyscy podobnie zginiecie. Albo myślicie, że owych osiemnastu, na których zwaliła się wieża w Siloe i zabiła ich, było większymi grzesznikami niż inni mieszkańcy Jerozolimy? Bynajmniej, powiadam wam; lecz jeśli się nie nawrócicie, wszyscy tak samo zginiecie”. I opowiedział im następującą przypowieść: ”Pewien człowiek miał drzewo figowe zasadzone w swojej winnicy; przyszedł i szukał na nim owoców, ale nie znalazł. Rzekł więc do ogrodnika: »Oto już trzy lata, odkąd przychodzę i szukam owocu na tym drzewie figowym, a nie znajduję. Wytnij je: po co jeszcze ziemię wyjaławia?«. Lecz on mu odpowiedział: »Panie, jeszcze na ten rok je pozostaw; ja okopię je i obłożę nawozem; może wyda owoc. A jeśli nie, w przyszłości możesz je wyciąć«”.
JSN Mico template designed by JoomlaShine.com