W piątek 04 stycznia 2019 r. o godz. 17.00 w Centrum Ewangelizacyjnym Zacisze w Jedlni przy wigilijnym stole spotkali się najmłodsi piłkarze, tenisiści, piłkarze klasy „A" Gminnego Klubu Sportowego „Królewscy" Jedlnia oraz jego sympatycy, sponsorzy, radni Gminy Pionki.

Uroczystego otwarcia dokonała młodzież z klasy VIII ze Szkoły Podstawowej w Jaroszkach - przedstawiając nowoczesną wersję jasełek, pod przewodnictwem ks. wikariusza Jarosława Grabka, następnie Michalina Sosnowska umiliła wspólnie spędzony czas swoim występem.

 

Po przedstawieniu artystycznym życzenia wszystkim obecnym złożyli ks. proboszcz Janusz Smerda, Wójt Gminy Pionki Mirosław Ziółek w imieniu swoim jak i całego samorządu Gminy, Pani Grażyna Pachocka przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Zdrowia,
Przewodniczący Rady Gminy Pionki Dariusz Gonciarz, radni: Sebastian Sałek, Piotr Gębczyk, Tomasz Wróbel, Piotr Krakowiak, Prezes Klubu Jan Gębczyk życząc zdrowia i wytrwałości wszystkim sportowcom, rodzicom i opiekunom w Nowym Roku - 2019.

Przy akompaniamencie pięknych kolęd wszyscy uczestnicy spotkania łamali się opłatkiem i składali sobie życzenia.

autor tekstu.Robert Potacki


obejrzyj zdjęcia album 1 -autor Andrzej Wójcik

obejrzyj zdjęcia album 2-autor Grażyna Rojek

 

 

Msze Święte

w niedziele:
7:00, 9:00, 12:00, 16:00

w tygodniu:
7.00, 18:00

Ewangelia na dzis

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Wtorek 2019-01-22, 2. tydz. zwykły
    Mk 2,23-28
    Pewnego razu, gdy Jezus przechodził w szabat wśród zbóż, uczniowie Jego zaczęli po drodze zrywać kłosy. Na to faryzeusze rzekli do Niego: „Patrz, czemu oni robią w szabat to, czego nie wolno?”. On im odpowiedział: „Czy nigdy nie czytaliście, co uczynił Dawid, kiedy znalazł się w potrzebie, i był głodny on i jego towarzysze? Jak wszedł do domu Bożego za Abiatara, najwyższego kapłana, i jadł chleby pokładne, które tylko kapłanom jeść wolno; i dał również swoim towarzyszom”. I dodał: „To szabat został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu. Zatem Syn Człowieczy jest panem szabatu”.
JSN Mico template designed by JoomlaShine.com