W Uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia w Jedlni przeszedł po raz trzeci Orszak Trzech Króli. Orszak był zorganizowany przez Parafię św.Mikołaja w Jedlni. Zebranych przy remizie OSP w Jedlni przywitał ksiądz proboszcz Janusz Smerda i zaprosił do wspólnego śpiewania kolęd. Orszak prowadzony był przez dorożkę wiozącą świętą rodzinę w kierunku kościoła św. Mikołaja. W Orszaku uczestniczyły grupy parafialne: koła różańcowe, domowy kościół, Stowarzyszenie Jedlnia, ministranci, schola, Zespół Królewskie Źródła.

W drodze do kościoła Orszak zatrzymał się dwa razy na placu szkolnym i przy pomniku Władysława Jagiełły, gdzie zebranych bawił Łukasz Kęska ze scholą.Natomiast Zespół Królewskie Źródła zaśpiewał kolędę na znak solidarności z Syrią. Następnie orszak wszedł do kościoła, gdzie mogliśmy obejrzeć jasełka przygotowane przez młodzież z Oazy i ks. Jarosława Grabka. Podczas Orszaku bezpieczeństwa pilnowali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Jaroszek i Jedlni. Orszak prowadził nowy wóz strażacki OSP Jedlnia.

obejrzyj zdjęcia -autor Grażyna Rojek

obejrzyj zdjęcia -autor Łukasz Mróz

Msze Święte

w niedziele:
7:00, 9:00, 12:00, 16:00

w tygodniu:
7.00, 18:00

Ewangelia na dzis

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • 2019-03-24, 3. Niedziela Wielkiego Postu
    Łk 13,1-9
    W tym czasie przyszli niektórzy i donieśli Jezusowi o Galilejczykach, których krew Piłat zmieszał z krwią ich ofiar. Jezus im odpowiedział: ”Czyż myślicie, że ci Galilejczycy byli większymi grzesznikami niż inni mieszkańcy Galilei, że to ucierpieli? Bynajmniej, powiadam wam; lecz jeśli się nie nawrócicie, wszyscy podobnie zginiecie. Albo myślicie, że owych osiemnastu, na których zwaliła się wieża w Siloe i zabiła ich, było większymi grzesznikami niż inni mieszkańcy Jerozolimy? Bynajmniej, powiadam wam; lecz jeśli się nie nawrócicie, wszyscy tak samo zginiecie”. I opowiedział im następującą przypowieść: ”Pewien człowiek miał drzewo figowe zasadzone w swojej winnicy; przyszedł i szukał na nim owoców, ale nie znalazł. Rzekł więc do ogrodnika: »Oto już trzy lata, odkąd przychodzę i szukam owocu na tym drzewie figowym, a nie znajduję. Wytnij je: po co jeszcze ziemię wyjaławia?«. Lecz on mu odpowiedział: »Panie, jeszcze na ten rok je pozostaw; ja okopię je i obłożę nawozem; może wyda owoc. A jeśli nie, w przyszłości możesz je wyciąć«”.
JSN Mico template designed by JoomlaShine.com