W Uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia w Jedlni przeszedł po raz trzeci Orszak Trzech Króli. Orszak był zorganizowany przez Parafię św.Mikołaja w Jedlni. Zebranych przy remizie OSP w Jedlni przywitał ksiądz proboszcz Janusz Smerda i zaprosił do wspólnego śpiewania kolęd. Orszak prowadzony był przez dorożkę wiozącą świętą rodzinę w kierunku kościoła św. Mikołaja. W Orszaku uczestniczyły grupy parafialne: koła różańcowe, domowy kościół, Stowarzyszenie Jedlnia, ministranci, schola, Zespół Królewskie Źródła.

W drodze do kościoła Orszak zatrzymał się dwa razy na placu szkolnym i przy pomniku Władysława Jagiełły, gdzie zebranych bawił Łukasz Kęska ze scholą.Natomiast Zespół Królewskie Źródła zaśpiewał kolędę na znak solidarności z Syrią. Następnie orszak wszedł do kościoła, gdzie mogliśmy obejrzeć jasełka przygotowane przez młodzież z Oazy i ks. Jarosława Grabka. Podczas Orszaku bezpieczeństwa pilnowali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Jaroszek i Jedlni. Orszak prowadził nowy wóz strażacki OSP Jedlnia.

obejrzyj zdjęcia -autor Grażyna Rojek

obejrzyj zdjęcia -autor Łukasz Mróz

Msze Święte

w niedziele:
7:00, 9:00, 12:00, 16:00

w tygodniu:
7.00, 18:00

Ewangelia na dzis

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Wtorek 2019-06-25, 12. tydz. zwykły
    Mt 7,6.12-14
    Jezus powiedział do swoich uczniów: „Nie dawajcie psom tego co święte i nie rzucajcie swych pereł przed świnie, by ich nie podeptały nogami i obróciwszy się, was nie poszarpały. Wszystko więc, co byście chcieli, żeby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie. Albowiem na tym polega Prawo i Prorocy.
    Wchodźcie przez ciasną bramę. Bo szeroka jest brama i przestronna ta droga, która prowadzi do zguby, a wielu jest takich, którzy przez nią wchodzą. Jakże ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do życia, a mało jest takich, którzy ją znajdują”.
JSN Mico template designed by JoomlaShine.com