W Uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia w Jedlni przeszedł po raz trzeci Orszak Trzech Króli. Orszak był zorganizowany przez Parafię św.Mikołaja w Jedlni. Zebranych przy remizie OSP w Jedlni przywitał ksiądz proboszcz Janusz Smerda i zaprosił do wspólnego śpiewania kolęd. Orszak prowadzony był przez dorożkę wiozącą świętą rodzinę w kierunku kościoła św. Mikołaja. W Orszaku uczestniczyły grupy parafialne: koła różańcowe, domowy kościół, Stowarzyszenie Jedlnia, ministranci, schola, Zespół Królewskie Źródła.

W drodze do kościoła Orszak zatrzymał się dwa razy na placu szkolnym i przy pomniku Władysława Jagiełły, gdzie zebranych bawił Łukasz Kęska ze scholą.Natomiast Zespół Królewskie Źródła zaśpiewał kolędę na znak solidarności z Syrią. Następnie orszak wszedł do kościoła, gdzie mogliśmy obejrzeć jasełka przygotowane przez młodzież z Oazy i ks. Jarosława Grabka. Podczas Orszaku bezpieczeństwa pilnowali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Jaroszek i Jedlni. Orszak prowadził nowy wóz strażacki OSP Jedlnia.

obejrzyj zdjęcia -autor Grażyna Rojek

obejrzyj zdjęcia -autor Łukasz Mróz

Msze Święte

w niedziele:
7:00, 9:00, 12:00, 16:00

w tygodniu:
7.00, 18:00

Ewangelia na dzis

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Wtorek 2019-01-22, 2. tydz. zwykły
    Mk 2,23-28
    Pewnego razu, gdy Jezus przechodził w szabat wśród zbóż, uczniowie Jego zaczęli po drodze zrywać kłosy. Na to faryzeusze rzekli do Niego: „Patrz, czemu oni robią w szabat to, czego nie wolno?”. On im odpowiedział: „Czy nigdy nie czytaliście, co uczynił Dawid, kiedy znalazł się w potrzebie, i był głodny on i jego towarzysze? Jak wszedł do domu Bożego za Abiatara, najwyższego kapłana, i jadł chleby pokładne, które tylko kapłanom jeść wolno; i dał również swoim towarzyszom”. I dodał: „To szabat został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu. Zatem Syn Człowieczy jest panem szabatu”.
JSN Mico template designed by JoomlaShine.com