Nowy Rok 2019 to nie tylko okres radości, ale również zadumy nad tym co minęło i nad tym co nas czeka. Niech zatem te chwile zarówno dobre jak i złe zostaną za nami , a Nowy Rok niech nam przyniesie dużo zdrowia ,wiele radości , Bożego błogosławieństwa , opieki Matki Najświętszej i wszystkiego najlepszego .

To życzenia skierowane na spotkaniu opłatkowym do wszystkich kół różańcowych naszej parafii , które odbyło się jak co roku w Centrum Ewangelizacyjnym w ostatnią niedzielę starego roku. Spotkanie poprzedzone było Mszą Św. w kościele parafialnym naszej parafii , którą odprawił nasz opiekun duchowy ks. kan. Janusz Smerda w intencji K.Ż.R. W nastrój wspólnego kolędowania wprowadziła nas młodzież oazy parafialnej wystawiając jasełka. W dalszej części spotkania była modlitwa, łamanie opłatkiem, składanie wzajemne życzeń oraz śpiewanie kolęd. W naszych modlitwach pamiętaliśmy również o tych , którzy od nas odeszli do Pana , w minionym roku , a było to 11 –tu członków. W tym miejscu pragniemy złożyć serdeczne podziękowania dla p. Jadwigi Warchoł za przygotowany poczęstunek, oraz kapłanom ks. opiekunowi Januszowi ,ks. Jarosławowi za piękną oprawę naszego dorocznego spotkania poprzez różne formy uwielbienia Nowonarodzonego Jezusa i Jego Matki . Wszystkim zebranym dziękujemy za liczną obecność. Drodzy nasi czciciele Żywego Różańca przez Ręce Królowej Różańca Świętego , zawierzmy dziś Bogu cały Nowy Rok, wszystkie nasze sprawy, a na pewno Maryja poprowadzi nas właściwą drogą do swojego Syna.
Szczęść Boże.

Msze Święte

w niedziele:
7:00, 9:00, 12:00, 16:00

w tygodniu:
7.00, 18:00

Ewangelia na dzis

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Czwartek 2019-04-25, Oktawa Wielkanocy
    Łk 24,35-48
    Uczniowie opowiadali, co ich spotkało w drodze, i jak poznali Jezusa przy łamaniu chleba. A gdy rozmawiali o tym, On sam stanął pośród nich i rzekł do nich: „Pokój wam”. Zatrwożonym i wylękłym zdawało się, że widzą ducha. Lecz On rzekł do nich: „Czemu jesteście zmieszani i dlaczego wątpliwości budzą się w waszych sercach? Popatrzcie na moje ręce i nogi: to Ja jestem. Dotknijcie się Mnie i przekonajcie: duch nie ma ciała ani kości, jak widzicie, że Ja mam”. Przy tych słowach pokazał im swoje ręce i nogi. Lecz gdy oni z radości jeszcze nie wierzyli i pełni byli zdumienia, rzekł do nich: „Macie tu coś do jedzenia?” Oni podali Mu kawałek pieczonej ryby. Wziął i jadł wobec wszystkich. Potem rzekł do nich: „To właśnie znaczyły słowa, które mówiłem do was, gdy byłem jeszcze z wami: Musi się wypełnić wszystko, co napisane jest o Mnie w Prawie Mojżesza, u Proroków i w Psalmach”. Wtedy oświecił ich umysły, aby rozumieli Pisma. I rzekł do nich: „Tak jest napisane: Mesjasz będzie cierpiał i trzeciego dnia zmartwychwstanie; w imię Jego głoszone będzie nawrócenie i odpuszczenie grzechów wszystkim narodom, począwszy od Jerozolimy. Wy jesteście świadkami tego”.
JSN Mico template designed by JoomlaShine.com