Nowy Rok 2019 to nie tylko okres radości, ale również zadumy nad tym co minęło i nad tym co nas czeka. Niech zatem te chwile zarówno dobre jak i złe zostaną za nami , a Nowy Rok niech nam przyniesie dużo zdrowia ,wiele radości , Bożego błogosławieństwa , opieki Matki Najświętszej i wszystkiego najlepszego .

To życzenia skierowane na spotkaniu opłatkowym do wszystkich kół różańcowych naszej parafii , które odbyło się jak co roku w Centrum Ewangelizacyjnym w ostatnią niedzielę starego roku. Spotkanie poprzedzone było Mszą Św. w kościele parafialnym naszej parafii , którą odprawił nasz opiekun duchowy ks. kan. Janusz Smerda w intencji K.Ż.R. W nastrój wspólnego kolędowania wprowadziła nas młodzież oazy parafialnej wystawiając jasełka. W dalszej części spotkania była modlitwa, łamanie opłatkiem, składanie wzajemne życzeń oraz śpiewanie kolęd. W naszych modlitwach pamiętaliśmy również o tych , którzy od nas odeszli do Pana , w minionym roku , a było to 11 –tu członków. W tym miejscu pragniemy złożyć serdeczne podziękowania dla p. Jadwigi Warchoł za przygotowany poczęstunek, oraz kapłanom ks. opiekunowi Januszowi ,ks. Jarosławowi za piękną oprawę naszego dorocznego spotkania poprzez różne formy uwielbienia Nowonarodzonego Jezusa i Jego Matki . Wszystkim zebranym dziękujemy za liczną obecność. Drodzy nasi czciciele Żywego Różańca przez Ręce Królowej Różańca Świętego , zawierzmy dziś Bogu cały Nowy Rok, wszystkie nasze sprawy, a na pewno Maryja poprowadzi nas właściwą drogą do swojego Syna.
Szczęść Boże.

Msze Święte

w niedziele:
7:00, 9:00, 12:00, 16:00

w tygodniu:
7.00, 18:00

Ewangelia na dzis

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Sobota 2019-02-23, Wspomnienie Św. Polikarpa, Biskupa i Męczennika
    Mk 9,2-13
    Jezus wziął z sobą Piotra, Jakuba i Jana i zaprowadził ich samych osobno na górę wysoką. Tam przemienił się wobec nich. Jego odzienie stało się lśniąco białe tak, jak żaden wytwórca sukna na ziemi wybielić nie zdoła. I ukazał się im Eliasz z Mojżeszem, którzy rozmawiali z Jezusem. Wtedy Piotr rzekł do Jezusa: „Rabbi, dobrze, że tu jesteśmy; postawimy trzy namioty: jeden dla Ciebie, jeden dla Mojżesza i jeden dla Eliasza”. Nie wiedział bowiem, co należy mówić, tak byli przestraszeni. I zjawił się obłok, osłaniający ich, a z obłoku odezwał się głos: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”. I zaraz potem, gdy się rozejrzeli, nikogo już nie widzieli przy sobie, tylko samego Jezusa. A gdy schodzili z góry, przykazał im, aby nikomu nie rozpowiadali o tym, co widzieli, zanim Syn Człowieczy nie powstanie z martwych. Zachowali to polecenie, rozprawiając tylko między sobą, co znaczy powstać z martwych. I pytali Go: „Czemu uczeni w Piśmie twierdzą, że wpierw musi przyjść Eliasz?” Rzekł im w odpowiedzi: „Istotnie, Eliasz przyjdzie najpierw i naprawi wszystko. Ale jak jest napisane o Synu Człowieczym? Ma On wiele cierpieć i być wzgardzonym. Otóż mówię wam: Eliasz już przyszedł i uczynili mu tak, jak chcieli, jak o nim jest napisane”.
JSN Mico template designed by JoomlaShine.com