Nowy Rok 2019 to nie tylko okres radości, ale również zadumy nad tym co minęło i nad tym co nas czeka. Niech zatem te chwile zarówno dobre jak i złe zostaną za nami , a Nowy Rok niech nam przyniesie dużo zdrowia ,wiele radości , Bożego błogosławieństwa , opieki Matki Najświętszej i wszystkiego najlepszego .

To życzenia skierowane na spotkaniu opłatkowym do wszystkich kół różańcowych naszej parafii , które odbyło się jak co roku w Centrum Ewangelizacyjnym w ostatnią niedzielę starego roku. Spotkanie poprzedzone było Mszą Św. w kościele parafialnym naszej parafii , którą odprawił nasz opiekun duchowy ks. kan. Janusz Smerda w intencji K.Ż.R. W nastrój wspólnego kolędowania wprowadziła nas młodzież oazy parafialnej wystawiając jasełka. W dalszej części spotkania była modlitwa, łamanie opłatkiem, składanie wzajemne życzeń oraz śpiewanie kolęd. W naszych modlitwach pamiętaliśmy również o tych , którzy od nas odeszli do Pana , w minionym roku , a było to 11 –tu członków. W tym miejscu pragniemy złożyć serdeczne podziękowania dla p. Jadwigi Warchoł za przygotowany poczęstunek, oraz kapłanom ks. opiekunowi Januszowi ,ks. Jarosławowi za piękną oprawę naszego dorocznego spotkania poprzez różne formy uwielbienia Nowonarodzonego Jezusa i Jego Matki . Wszystkim zebranym dziękujemy za liczną obecność. Drodzy nasi czciciele Żywego Różańca przez Ręce Królowej Różańca Świętego , zawierzmy dziś Bogu cały Nowy Rok, wszystkie nasze sprawy, a na pewno Maryja poprowadzi nas właściwą drogą do swojego Syna.
Szczęść Boże.

Msze Święte

w niedziele:
7:00, 9:00, 12:00, 16:00

w tygodniu:
7.00, 18:00

Ewangelia na dzis

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Czwartek 2019-08-22, 20. tydz. zwykły
    Mt 22,1-14
    „Jezus w przypowieściach mówił do arcykapłanów i starszych ludu: «Królestwo niebieskie podobne jest do króla, który wyprawił ucztę weselną swemu synowi. Posłał więc swoje sługi, żeby zaproszonych zwołali na ucztę, lecz ci nie chcieli przyjść. Posłał jeszcze raz inne sługi z poleceniem: «Powiedzcie zaproszonym: Oto przygotowałem moją ucztę: woły i tuczne zwierzęta pobite i wszystko jest gotowe. Przyjdźcie na ucztę». Lecz oni zlekceważyli to i poszli: jeden na swoje pole, drugi do swego kupiectwa, a inni pochwycili jego sługi i znieważywszy ich, pozabijali. Na to król uniósł się gniewem. Posłał swe wojska i kazał wytracić owych zabójców, a miasto ich spalić. Wtedy rzekł swoim sługom: «Uczta wprawdzie jest gotowa, lecz zaproszeni nie byli jej godni. Idźcie więc na rozstajne drogi i zaproście na ucztę wszystkich, których spotkacie». Słudzy ci wyszli na drogi i sprowadzili wszystkich, których napotkali: złych i dobrych. I sala zapełniła się biesiadnikami. Wszedł król, żeby się przypatrzyć biesiadnikom, i zauważył tam człowieka nie ubranego w strój weselny. Rzekł do niego: «Przyjacielu, jakże tu wszedłeś nie mając stroju weselnego?» Lecz on oniemiał. Wtedy król rzekł sługom: «Zwiążcie mu ręce i nogi i wyrzućcie go na zewnątrz w ciemności. Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów». Bo wielu jest powołanych, lecz mało wybranych”.
JSN Mico template designed by JoomlaShine.com