Uroczysta Suma w intencji Ojczyzny i Bohaterów Powstania Styczniowego rozpoczęła się wprowadzeniem pocztów sztandarowych przez ks. proboszcza Janusza Smerdę, który wraz z wikarym Jarosławem Grabką celebrował mszę św. Wprowadzono sztandary: Publicznej Szkoły Podstawowej z Jedlni i Publicznej Szkoły Podstawowej z Jaroszek, Ochotniczej Straży Pożarnej z Jedlni oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego. We mszy uczestniczyli członkowie orkiestry Boni Angeli oraz Schola.

Słowo wstępne, jak zawsze podane w niezwykle ciekawej i przystępnej formie, wygłosił członek Stowarzyszenia Jedlnia historyk dr Piotr Michał Wdowski. Przybliżył postać pisarza związanego z naszym regionem Walerego Przyborowskiego – polski pisarz, historyk i uczestnik powstania styczniowego. (ur. 27 listopada 1845 w Domaszowicach koło Kielc, zm. 13 marca 1913 w Warszawie).
Na „starym cmentarzu” pod pomnikiem Bohaterów Powstania Styczniowego złożono wieńce i znicze. Pamięć powstańców uczcili radni gminy: Piotr Gębczyk, Konrad Dąbrowski, Sebastian Sałek, Słomka Sławomir, Tomasz Wojciech Wróbel, członkowie Stowarzyszenia Jedlnia, sportowcy z GKS Królewscy Jedlnia, przedstawiciele grup parafialnych i mieszańcy gminy. Przy pomniku członkowie z orkiestry Boni Angeli zagrali na trąbkach pieśń ,,Śpij Kolego".

                                                                                                                                                      autor. tekstu i zdjeć: Danuta Szegda Pestka

obejrzyj zdjecia

 

Msze Święte

w niedziele:
7:00, 9:00, 12:00, 16:00

w tygodniu:
7.00, 18:00

Ewangelia na dzis

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Czwartek 2019-04-25, Oktawa Wielkanocy
    Łk 24,35-48
    Uczniowie opowiadali, co ich spotkało w drodze, i jak poznali Jezusa przy łamaniu chleba. A gdy rozmawiali o tym, On sam stanął pośród nich i rzekł do nich: „Pokój wam”. Zatrwożonym i wylękłym zdawało się, że widzą ducha. Lecz On rzekł do nich: „Czemu jesteście zmieszani i dlaczego wątpliwości budzą się w waszych sercach? Popatrzcie na moje ręce i nogi: to Ja jestem. Dotknijcie się Mnie i przekonajcie: duch nie ma ciała ani kości, jak widzicie, że Ja mam”. Przy tych słowach pokazał im swoje ręce i nogi. Lecz gdy oni z radości jeszcze nie wierzyli i pełni byli zdumienia, rzekł do nich: „Macie tu coś do jedzenia?” Oni podali Mu kawałek pieczonej ryby. Wziął i jadł wobec wszystkich. Potem rzekł do nich: „To właśnie znaczyły słowa, które mówiłem do was, gdy byłem jeszcze z wami: Musi się wypełnić wszystko, co napisane jest o Mnie w Prawie Mojżesza, u Proroków i w Psalmach”. Wtedy oświecił ich umysły, aby rozumieli Pisma. I rzekł do nich: „Tak jest napisane: Mesjasz będzie cierpiał i trzeciego dnia zmartwychwstanie; w imię Jego głoszone będzie nawrócenie i odpuszczenie grzechów wszystkim narodom, począwszy od Jerozolimy. Wy jesteście świadkami tego”.
JSN Mico template designed by JoomlaShine.com