Uroczysta Suma w intencji Ojczyzny i Bohaterów Powstania Styczniowego rozpoczęła się wprowadzeniem pocztów sztandarowych przez ks. proboszcza Janusza Smerdę, który wraz z wikarym Jarosławem Grabką celebrował mszę św. Wprowadzono sztandary: Publicznej Szkoły Podstawowej z Jedlni i Publicznej Szkoły Podstawowej z Jaroszek, Ochotniczej Straży Pożarnej z Jedlni oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego. We mszy uczestniczyli członkowie orkiestry Boni Angeli oraz Schola.

Słowo wstępne, jak zawsze podane w niezwykle ciekawej i przystępnej formie, wygłosił członek Stowarzyszenia Jedlnia historyk dr Piotr Michał Wdowski. Przybliżył postać pisarza związanego z naszym regionem Walerego Przyborowskiego – polski pisarz, historyk i uczestnik powstania styczniowego. (ur. 27 listopada 1845 w Domaszowicach koło Kielc, zm. 13 marca 1913 w Warszawie).
Na „starym cmentarzu” pod pomnikiem Bohaterów Powstania Styczniowego złożono wieńce i znicze. Pamięć powstańców uczcili radni gminy: Piotr Gębczyk, Konrad Dąbrowski, Sebastian Sałek, Słomka Sławomir, Tomasz Wojciech Wróbel, członkowie Stowarzyszenia Jedlnia, sportowcy z GKS Królewscy Jedlnia, przedstawiciele grup parafialnych i mieszańcy gminy. Przy pomniku członkowie z orkiestry Boni Angeli zagrali na trąbkach pieśń ,,Śpij Kolego".

                                                                                                                                                      autor. tekstu i zdjeć: Danuta Szegda Pestka

obejrzyj zdjecia

 

Msze Święte

w niedziele:
7:00, 9:00, 12:00, 16:00

w tygodniu:
7.00, 18:00

Ewangelia na dzis

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Sobota 2019-02-23, Wspomnienie Św. Polikarpa, Biskupa i Męczennika
    Mk 9,2-13
    Jezus wziął z sobą Piotra, Jakuba i Jana i zaprowadził ich samych osobno na górę wysoką. Tam przemienił się wobec nich. Jego odzienie stało się lśniąco białe tak, jak żaden wytwórca sukna na ziemi wybielić nie zdoła. I ukazał się im Eliasz z Mojżeszem, którzy rozmawiali z Jezusem. Wtedy Piotr rzekł do Jezusa: „Rabbi, dobrze, że tu jesteśmy; postawimy trzy namioty: jeden dla Ciebie, jeden dla Mojżesza i jeden dla Eliasza”. Nie wiedział bowiem, co należy mówić, tak byli przestraszeni. I zjawił się obłok, osłaniający ich, a z obłoku odezwał się głos: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”. I zaraz potem, gdy się rozejrzeli, nikogo już nie widzieli przy sobie, tylko samego Jezusa. A gdy schodzili z góry, przykazał im, aby nikomu nie rozpowiadali o tym, co widzieli, zanim Syn Człowieczy nie powstanie z martwych. Zachowali to polecenie, rozprawiając tylko między sobą, co znaczy powstać z martwych. I pytali Go: „Czemu uczeni w Piśmie twierdzą, że wpierw musi przyjść Eliasz?” Rzekł im w odpowiedzi: „Istotnie, Eliasz przyjdzie najpierw i naprawi wszystko. Ale jak jest napisane o Synu Człowieczym? Ma On wiele cierpieć i być wzgardzonym. Otóż mówię wam: Eliasz już przyszedł i uczynili mu tak, jak chcieli, jak o nim jest napisane”.
JSN Mico template designed by JoomlaShine.com