11 listopada w parafii św. Mikołaja w Jedlni  świętowaliśmy 103 rocznicę odzyskania NIEPODLEGŁOŚCI przez Polskę. 🇵🇱🇵🇱🇵🇱
Była to uroczystość szczególna dla naszej wspólnoty, ponieważ w epitafium przy wejściu do naszej świątyni zostały zainstalowane relikwie BŁOGOSŁAWIONEGO KARDYNAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGO.
Nasze obchody rozpoczęliśmy akademią patriotyczną, którą przygotowały dzieci z PSP im. J. Kochanowskiego pod czujnym okiem swoich nauczycieli. Następnie uczestniczyliśmy w Eucharystii, w której modliliśmy się o Boże bł. dla naszej Ojczyzny. Mszy św. przewodniczył znany historyk radomski, wykładowca z WSD Radom - ks. dr Rafał Piekarski, który podkreślił w homilii nauczanie patriotyczne bł. kard. Wyszyńskiego jak również zaznaczył, że bycie patriotą i Polakiem to nigdy żaden powód do wstydu ale do wielkiej dumy, szczególnie w dzisiejszym świecie, który chce być jedną wielką globalną wioską. Jak zawsze na takich uroczystościach towarzyszyła nam nasza parafialna orkiestra BONI ANGELI, która muzycznie uświetniła Eucharystię jak również po mszy zagrała krótki i piękny patriotyczny koncert.
Ostatnim punktem obchodów było złożenie kwiatów pod pomnikiem gen. Henryka Dąbrowskiego na skwerze przed Kościołem.
Bóg zapłać wszystkim, którzy byli obecni i aktywnie włączyli się w nasze parafialne "niepodległościowe" obchody.
W uroczystości wzięli udział radni Gminy Pionki, poczty sztandarowe z Publicznej Szkoły Podstawowej z Jedlni i  Jaroszek , Ochotniczej Straży Pożarnej z Jedlni i Jaroszek, Stowarzyszenie Jedlnia, mieszkańcy pobliskich miejscowości .
Zdjęcia wykonała dla nas Pani Grażyna Rojek.
 
 
 
 

 

Ewangelia na dzis

21 styczeń 2022

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Piątek 2022-01-21, Wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy
    Mk 3,13-19
    Jezus wszedł na górę i przywołał do siebie tych, których sam chciał, a oni przyszli do Niego. I ustanowił Dwunastu, aby Mu towarzyszyli, by mógł wysyłać ich na głoszenie nauki i by mieli władzę wypędzać złe duchy. Ustanowił więc Dwunastu: Szymona, któremu nadał imię Piotr; dalej Jakuba, syna Zebedeusza, i Jana, brata Jakuba, którym nadał przydomek Boanerges, to znaczy synowie gromu; dalej Andrzeja, Filipa, Bartłomieja, Mateusza, Tomasza, Jakuba, syna Alfeusza, Tadeusza, Szymona Gorliwego i Judasza Iskariotę, który właśnie Go wydał.
JSN Mico template designed by JoomlaShine.com