Mamy Króla! Jest nim Jezus Chrystus – Zbawiciel, Król wszechświata. Należymy do królewskiego rodu i z Chrystusem mamy udział w królewskim kapłaństwie. Znakiem Jego królowania nie jest jednak korona, lecz krzyż zbawienia, który wisi na ścianach naszych domów, jest wpisany w nasze serca i którym znaczymy siebie, gdy stajemy do modlitwy. A ponieważ szlachectwo zobowiązuje, niech świadomość przynależności do królewskiego rodu zobowiązuje nas do godnego życia.

  1. Kolejny rok liturgiczny kończymy uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Za publiczne odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi możemy dziś uzyskać odpust zupełny. O godz. 16.00 odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt oddania naszej parafii Chrystusowi Królowi.
  2. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Tradycyjnie rozpoczynamy także, nasze Parafialne rekolekcje, które poprowadzi ks. mgr Sławomir Szustak pracujący w Sądzie Kościelnym naszej Diecezji. Nauki rekolekcyjne w Niedziele na wszystkich Mszach św. w poniedziałek i wtorek o godz. 6.30, 9.00 i po południu o 17.00. Roraty w naszym kościele codziennie o godz. 6.30, bardzo serdecznie zapraszamy dzieci z lampionami. W pierwszą niedzielę Adwentu podczas każdej Mszy Świętej poświęcenie opłatków wigilijnych, które będzie można nabyć w zakrystii przez wszystkie niedziele Adwentu a także świece wigilijne.
  3. Wszystkim solenizantom i jubilatom niech Pan błogosławi a opieką otacza Matka Najświętsza
  4. Bardzo dziękuję mieszkańcom Jedlni od 1 do 30 numeru za złożoną ofiarę na kościół, Bóg zapłać. Za tydzień proszę o pomoc mieszkańców Jedlni od 31 do 60 numeru.

 W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 22 listopada – św. Cecylia (†III w.), dziewica i męczennica, patronka muzyki kościelnej;

– w środę 24 listopada – świeci męczennicy Andrzej Dung-Lac (1795-1839), prezbiter, i Towarzysze, pierwsi męczennicy wietnamscy, zginęli w latach prześladowań 1773-1862.

 

Ewangelia na dzis

21 styczeń 2022

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Piątek 2022-01-21, Wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy
    Mk 3,13-19
    Jezus wszedł na górę i przywołał do siebie tych, których sam chciał, a oni przyszli do Niego. I ustanowił Dwunastu, aby Mu towarzyszyli, by mógł wysyłać ich na głoszenie nauki i by mieli władzę wypędzać złe duchy. Ustanowił więc Dwunastu: Szymona, któremu nadał imię Piotr; dalej Jakuba, syna Zebedeusza, i Jana, brata Jakuba, którym nadał przydomek Boanerges, to znaczy synowie gromu; dalej Andrzeja, Filipa, Bartłomieja, Mateusza, Tomasza, Jakuba, syna Alfeusza, Tadeusza, Szymona Gorliwego i Judasza Iskariotę, który właśnie Go wydał.
JSN Mico template designed by JoomlaShine.com