Rodzina Kół Żywego Różańca z parafii św. Mikołaja w Jedlni świętowała spotkanie opłatkowe w Centrum Ewangelizacyjnym dnia 9 stycznia 2022 roku. Na początku Rodziny Domowego Kościoła wniosły figurę Niepokalanej Matki Kościoła przy śpiewie kolędy „Wśród nocnej ciszy”. Figura Maryi odwiedzała codziennie poszczególne rodziny i powędrowała do Jedlni Letnisko.

Spotkaniu przewodniczył ks. proboszcz Janusz Smerda. Wszyscy w zadumie wysłuchaliśmy Ewangelii odczytanej przez ks. wikariusza Dominika Kowalewskiego. Po życzeniach złożonych przez ks. proboszcza Janusza Smerdę i przewodniczącą Kół Żywego Różańca panią Krystynę Czachor wszyscy ze wzruszeniem i wielką radością przyjęli opłatek i składali sobie życzenia. Wspólnie z zespołem „Królewskie Źródła” śpiewane były kolędy przy akompaniamencie akordeonistów panów Łukasza Kęski i Jana Czachora. Słodki poczęstunek do kawy i herbaty przygotowała pani Jadwiga Warchoł. Za spotkanie dziękujemy, zdrowia i szczęścia Wszystkim życzymy.

                                                                                                    autor.Teresa Mróz

obejrzyj zdjęcia

 

Ewangelia na dzis

21 maj 2022

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Sobota 2022-05-21, Dzień powszedni
    J 15,18-21
    Jezus powiedział do swoich uczniów: «Jeżeli was świat nienawidzi, wiedzcie, że Mnie wpierw znienawidził. Gdybyście byli ze świata, świat by was kochał jako swoją własność. Ale ponieważ nie jesteście ze świata, bo Ja was wybrałem sobie ze świata, dlatego was świat nienawidzi. Pamiętajcie o słowie, które do was powiedziałem: „Sługa nie jest większy od swego pana”. Jeżeli Mnie prześladowali, to i was będą prześladować. Jeżeli moje słowo zachowali, to i wasze będą zachowywać. Ale to wszystko wam będą czynić z powodu mego imienia, bo nie znają Tego, który Mnie posłał».
JSN Mico template designed by JoomlaShine.com