Zapraszamy 22 listopada 2019r. godz. 18.00 do kościoła parafialnego św. Mikołaja w Jedlni na koncert muzyki sakralnej „Muzyczne Uwielbienie ze św. Cecylią".
Organizatorem koncertu jest Parafia św. Mikołaja w Jedlni, Stowarzyszenie Orkiestry Dętej „Boni Angeli”.

W koncercie wystąpią: Chór parafii Najświętszego Serca Jezusowego z Radomia, Joanna Wójcik - sopran , Weronika Rzęśnicka – skrzypce, Magdalena Korba – skrzypce, Jacek Idzikowski – gitara elektryczna, solistka Maja Jakubowska z Gminnego Centrum Kultury w Wolanowie, zespół Bonum, solistka Joanna Białas, Julia Kozłowska, Ks. Sebastian Osiński, Alicja Gębczyk, Zuzanna Potacka, Dominika Jaroszek, Jacek Charzewski -gitara akustyczna, Schola parafii św. Mikołaja, Łukasz Kęska – piano, orkiestra Boni Angeli pod dyrekcją Łukasza Kęski.

Świętowanie 11 listopada rocznicy odzyskania niepodległości stało się w Jedlni tradycją – jak co roku rozpoczęto obchody uroczystą mszą w intencji obrońców Ojczyzny w kościele pw. św. Mikołaja, celebrowaną przez ks. kan. Janusza Smerdę. Jej zwieńczeniem było odsłonięcie, na skwerze „króla Jagiełły”, tablicy upamiętniającej pobyt w Jedlni, w dniach 2–3 lipca 1809 roku, gen. Jana Henryka Dąbrowskiego. W ceremonii wzięły udział poczty sztandarowe: PSP im. Władysława Jagiełły z Jedlni, PSP im. Jana Kochanowskiego z Jaroszek, OSP z Jedlni i OSP z Jaroszek a także młodzież ze Szkół im. 72 Pułku Piechoty ZDZ z Radomia w barwnych, granatowo-amarantowych replikach mundurów 1 Pułku Szwoleżerów Gwardii Cesarskiej Napoleona Bonapartego, która zaciągnęła wartę honorową podczas uroczystego odsłonięcia tablicy.

W dniu 25 października 2019 roku Prezydent Miasta Lublina dr Krzysztof Żuk podczas spotkania w ramach XIX Międzynarodowej Sesji Historyczno-literackiej „Nasi Sąsiedzi: Ukraina i Białoruś” wręczył, literatom z Oddziału Lubelskiego Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, Medale Unii Lubelskiej.

W pierwszą niedzielę października w naszej parafii odbył się Odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej.
Po mszy św. ruszyła procesja do czterech kapliczek różańcowych.

Msze Święte

w niedziele:
7:00, 9:00, 12:00, 16:00

w tygodniu:
7.00, 18:00

Ewangelia na dzis

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Poniedziałek 2019-11-18, WSPOMNIENIE BŁ. KAROLINY KÓZKÓWNY, DZIEWICY I MĘCZENNICY
    Łk 18,35-43
    Kiedy Jezus zbliżył się do Jerycha, jakiś niewidomy siedział przy drodze i żebrał. Gdy usłyszał, że tłum przeciąga, dowiadywał się, co się dzieje. Powiedzieli mu, że Jezus z Nazaretu przechodzi. Wtedy zaczął wołać: „Jezusie, Synu Dawida, ulituj się nade mną!” Ci, co szli na przedzie, nastawali na niego, żeby umilkł. Lecz on jeszcze głośniej wołał: „Jezusie, Synu Dawida, ulituj się nade mną!” Jezus przystanął i kazał przyprowadzić go do siebie. A gdy się zbliżył, zapytał go: „Co chcesz, abym ci uczynił?” Odpowiedział: „Panie, żebym przejrzał”. Jezus mu odrzekł: „Przejrzyj, twoja wiara cię uzdrowiła”. Natychmiast przejrzał i szedł za Nim, wielbiąc Boga. Także cały lud, który to widział, oddał chwałę Bogu.
JSN Mico template designed by JoomlaShine.com