Drodzy Parafianie w związku z panującym w Polsce stanem epidemii,  zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwie w  każdą niedziele o godz. 9.00  poprzez transmisję online z kościoła św. Mikołaja w Jedlni, Poniżej link dla wszystkich. Zapraszamy .

Msza on-line w naszej Parafii.

Porządkujemy groby naszych bliskich na cmentarzach. To wyraz pamięci o zmarłych, a także wiary w życie wieczne. Wiemy, że najistotniejsze znaczenie ma modlitwa za tych, co odeszli do wieczności. Dbając o groby musimy szanować także środowisko. Nasze działania wpływają na przyrodę i świat w którym żyjemy. Nasze codzienne zachowanie decyduje często o niszczeniu środowiska naturalnego, marnowaniu żywności czy energii, przyczynia się do utraty zdrowia bliźnich.

Bóg słyszy nasz głos, nasze wołanie nawet wtedy, gdy nam się wydaje, że nie jesteśmy w stanie przebić się przez współczesny szum, który zewsząd nas otacza. On potrafi wyłuskać nasze wołanie pełne wiary, miłości i zaufania jak wołanie Bartymeusza. Kiedy wkraczamy w mury kościoła, wchodzimy w szczególną przestrzeń, którą wydzielamy ze świata, by tu spotkać się z Bogiem, słuchać Jego słowa, doznawać uzdrowienia, które dokonuje się przez sakramentalne znaki. Trwajmy w dziękczynieniu za te wszystkie dary.

Odbędą się  w Centrum Ewangelizacyjnym „Zacisze” w Jedlni Kościelnej w dniach 22-23-24 października 2021 r. . Poprowadzi je O. Rajmund Guzik – Cysters tym razem  w oparciu o Tajemnice Światła Różańca Św.

Koszt pobytu z wyżywieniem – 240 zł /dojazd na koszt własny/. Początek rekolekcji w piątek, 22 października , o godz.15.00 – Koronką do Bożego Miłosierdzia. Zakończenie w niedzielę, 24 października, o godz. 13.00 – obiadem. Liczba miejsc ograniczona./jest możliwość uczestniczenia w rekolekcjach bez noclegu – trzeba to podać przy zgłoszeniu/.

Ewangelia na dzis

26 październik 2021

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Wtorek 2021-10-26, Dzień powszedni
    Łk 13,18-21
    Jezus mówił: «Do czego podobne jest królestwo Boże i z czym mam je porównać? Podobne jest do ziarnka gorczycy, które ktoś wziął i posiał w swoim ogrodzie. Wyrosło i stało się wielkim drzewem, tak że ptaki podniebne zagnieździły się na jego gałęziach». I mówił dalej: «Z czym mam porównać królestwo Boże? Podobne jest do zaczynu, który pewna kobieta wzięła i włożyła w trzy miary mąki, aż wszystko się zakwasiło».
JSN Mico template designed by JoomlaShine.com